Blogi

Eriolukord avab silmad

Soovin teiega jagada oma mõtisklusi, mis on seotud praegu Eestis ja kogu maailmas toimuvaga. Avastasin, et see olukord näitab meile võimalusi vaadata üle mitmed väärtused, mida me oleme seni pidanud oluliseks või ka ainuvõimalikuks. Enda väärtuste ümberhindamine võimaldab teha uue valiku ja astuda siit olukorrast välja täiesti uute sihtide, väärtuste ja tegevusplaaniga. Üksikisikuna, perena ja ühiskonnana.
Loe lisaks

Osalenute kogemused TMK-KHJ kursusest, tundidest.

Iganädalased joogatunnid on suureks abiks TMK tehnikate praktiseerimisel, olemas on nii õpetaja kui ka teiste prakitseerijate tugi. Tundides saab head nõu ja abi füüsiliste probleemide lahendamiseks ja innustust järjepidevaks joogatehnikate praktiseerimiseks. Joogatunnid on ideaalsed kõigile, kel sügav huvi kriya jooga vastu.
Loe lisaks

Hapendamise kunst

Ühel päeval ma lihtsalt hakkasin omale toitu hapendama. Ma isegi ei jõudnud mingit infot veel otsida, et mida ja kuidas, kui juba asusin olemasolevat kraami purki ajama - lillkapsas, porgandid, petersell... Hästi tuli välja ja maitsev oli.
Siis alles hakkasin uurima hapendamise kohta täpsemalt ja üldisemalt ning ka nende piimhappebakterite kohta - miks nad ikka nii vajalikud meile on...
Loe lisaks

Babaji Kriya Jooga Stuudio

Aeg sai küpseks, et kolm aastat tegutsenud Annapurna Joogastuudiost sai kooruda Babaji kriya jooga stuudio - las nimi peegeldab väljapoole kriya jooga õpilaste edasiantavat teadmist, selle sügavat sisu ja kvaliteeti.
Hääldus: babadži krija jooga stuudio
Loe lisaks

Hatha jooga pealispind ja sügavused

Hatha jooga võib näida horisontaalse tasapinnana - teed mingeid harjutusi, asanaid ja ongi kõik. Mõned korrad teed ja tundub, et tead juba. Kuhu edasi? Polegi ju kuhugi siit minna, mis siis veel?
Loe lisaks

Mis on jooga ja mis ei ole

Reklaami eesmärgil kasutatakse sõna "jooga" üsna palju ja täiesti ebasobivas kontekstis.
See näitab seda, et neil inimestel ei ole teadmist tõelisest joogaõpetusest.
Loe lisaks

Dakini joogariided algavaks joogatunniks!

Mul on pakkuda mugavad joogariided Sulle ja Sinu sõbrale!
Üsna levinud on, et hatha jooga praktiseerimise hooaeg algab septembris, nii ka Annapurna Joogastuudios.
Jäänud on veel mõned päevad, et koos sõpradega puhata ja sumedat augusti nautida... 
Loe lisaks

Joogaõpetus - kellele? miks? kuidas?

Juba tuhandeid aastaid on inimesed kasutanud üsna sarnaseid lahendusviise, et end mitte halvasti tunda. Just, peamine on, et me ei taha tunda neid ebameeldivaid, rusuvaid, ahistavaid või vererõhku tõstvaid emotsioone. Tahame, et neid ei oleks!
Ja nii me otsime endale kütkestava ja rõõmu pakkuva hobi, sõidame reisile või lõbutseme sõpradega. Et tunda end hästi.
Loe lisaks

Dakini bränd Joogafestivalil 2018

Dakini mugavad joogariided said esimesed ristsed avalikkuse ees juuli keskpaigas, kui Lilleorus toimus Ülemaailmse ökokülade võrgustiku (GEN - Global Ecovillage Network)  konverents.
Huvi riiete vastu oli küll ja mõned toredad inimesed said oma garderoobi kena ja vajalikku täiendust ilusate joogariiete näol.
Loe lisaks

Dakini joogariided - kuidas see kõik algas

Olen praktiseerinud ja õpetanud hatha joogat alates 2003. aastast. Kõige praktilisemad ja kohasemad joogariided olen ostnud Indiast - mõnusad laiad püksid ja kaunid tikanditega, kuid samas lihtsad tuunikad. Siiski India õmbluskvaliteet ei kannata mingit kriitikat.
Kuid praktiliselt kogu joogariiete valik, nii kohalik kui välismaine, on trikotaažist. Ma ei ole siiani leidnud ilusaid ja funktsionaalseid kangast joogariideid. 
Pidin need ise tegema!
Loe lisaks

Joogariided meestele - tootearendus algab

Olen alustamas meeste joogariiete tootearendust ja otsin asjast huvitatud ning õmblejaoskuste ja - võimalustega koostöökaaslast!
Kas Sina oledki see või tead kedagi?
Palun võta ühendust: annely.naukas@gmail.com või helista 56669455
Loe lisaks

Minu kogemus selja korrastamisest rippumise abil

Lisaks selja korrastamisele on ka pea alaspidi olekut juba iidsete joogide poolt noorendavaks ja tervendavaks peetud! Seepärast on kõrgelt hinnatud hatha jooga tagurpidi asendite, näiteks turiseisu, erinevate variatsioonide regulaarne praktiseerimine.
Loe lisaks

Millised on head riided joogapraktikaks?

Kahtlemata on hea ja mugav riietus selline, mida kandja endal seljas ei tunnegi. Hehh, võib tunduda imelik kuid tõesti, sellega on üsna samamoodi, kui Sinu füüsilise kehaga - kui sellega on kõik korras, Sa ei tunnegi igal sammul, et see Sul on!
Loe lisaks

Hoolivus

Enamasti hoolid isekalt.
Aga kui hooliksid elust, mis väljendub läbi teise inimese - mitte isikust vaid elust.
Hooliksid iseendast kui elust.
Loe lisaks

Dakini

Buddhisliku praktiku jaoks on naise vormis avalduvad Dakinid inimolendite hüvanguks ning neid abistavad ilmingud. Nad võivad ilmneda kauniste neidudena nii rahulikes, hirmuäratavates kui raevukates vormides. Üldine Dakini kirjeldus on, et ta kannab vaid oma spetsiifilisi ehteid ning on tantsivas või deemoneid jalge alla tallavas, ähvardavas poosis. Dakinite hirmuäratavad vormid õhutavad ületama oma sisemisi takistusi vaimse edenemise teel.
Loe lisaks

Annapurna lugu

Annapoorṇā või Annapūrṇā
Nimi Annapurna tuleneb kahest sanskritikeelsest sõnast: anna, mis tähendab toitu ja purna, mille tähendus on täielik või külluslik. Annapurna tähendus on: “See, kes on külluslik toidu poolest” ehk “See, kes toidab”. Jumalanna Annapurna on üks Ema Parvati, Isand Shiva kaasa, vormidest.
Loe lisaks

Joogastuudio lugu

Kümme aastat kriya hatha jooga õpetamist on toonud mind oma joogastuudio loomiseni. Pisut enne, kui minu joogatundide andmise kümnes hooaeg lõpule hakkas jõudma, tuli ühes vestluses esile väga konkreetne vihje – alusta oma joogastuudioga!

Loe lisaks